// TANULJ VELÜNK
Megismered azokat a módszereket és eszközöket, amelyek segítségével magabiztosan helyt állhatsz csapatban történő, professzionális szoftverfejlesztés során.
Tapasztalatot szerzel a szoftverfejlesztés teljes életciklusában, ideértve a tervezést, tesztelést, üzemeltetést és a munkaszervezést is.
Megtanulod azokat az eszközöket és módszereket, amelyek lehetővé teszik, hogy könnyedén becsatlakozol egy szoftverfejlesztő csapatba.
Megismerkedsz olyan verziókövető és integrációs eszközökkel, amik megkönnyítik a mindennapjaidat fejlesztőként.
Elsajátítod a karbantartható kódírás és a Clean Code alapelveit.
Eszközöket kapsz a hatékony munkaszervezéshez és feladatkezeléshez.
Elsajátítod a szoftverfejlesztési feladatokhoz tartozó időbecslés és a dokumentumkezelés legfontosabb szempontjait.
// TANULJ VELÜNK
Hogyan fogsz tanulni?
Amit otthon, távolról, rugalmasan tanulhatsz, miért kellene egy (virtuális) oktatóteremben hallgatnod? A tanfolyam elvégzéséhez szükséges ismereteket digitális tananyagok (pl. vezetett kódolási videók) formájában nyújtjuk egy több mint 300.000 hallgató által használt online oktatási platformon keresztül.
Minden héten számtalan gyakorlófeladatot kell megoldanod, hogy a friss tudást már menet közben alkalmazd. A tananyagok feldolgozása és a gyakorlati projektek elvégzése kb. 8-12 óra befektetést igényel hetente.
A tanfolyam során visszajelzést kapsz az oktatóktól a feltöltött projektjeidre (videó vagy szöveges formában). Emellett bármikor kérdezhetsz tőlük írásban, és részt vehetsz a heti élő foglalkozásokon, ahol akár a képernyő megosztásával is megbeszélhetitek az aktuális projekteket vagy a nehézségeket.
Minden kurzusnak van egy saját Discord csoportja, ahol megoszthatod a tapasztalataidat a többiekkel, és ahol partnereket találhatsz, akikkel gyakorolhatsz. A létszámot korlátozzuk, hogy az oktató(k)nak biztosan elég figyelme jusson minden résztvevőre, így Rád is.
A tanfolyam végén vizsgát kell tenned, amely általában egy tesztből és egy gyakorlati vizsgafeladatból áll, a teljes tananyag alapján. Sikeres elvégzése után személyre szabott tanúsítványt kapsz, amelyet az önéletrajzodhoz és a Linkedin profilodhoz kapcsolhatsz.
Minőségbiztosított és ellenőrzött tananyag
Elismert iparági szakértő oktatók és mentorok
Iparágban elismert tanúsítvány
Rugalmas időbeosztás, munka melletti online tanulási lehetőségek
IT szakemberekből álló globális közösség
Pénzvisszafizetési garancia és kamatmentes részletfizetési opció
// // TUDTAD?
Programozás:
Valamilyen programozási nyelv ismeretében itt bemutatjuk a legfontosabbakat, kezdve érdekességképpen az alapokkal: assembly, C/C++, Java, C#, Python, stb. egy-egy példával illusztrálva mindegyiket.
Megnézzük a legfontosabb programozási paradigmákat, ezzel arra is rámutatva, hogy mennyi hasonlóság van a programozási nyelvek között.
Azt is bemutatjuk, hogy hogyan érdemes egy olyan feladathoz hozzáfogni, amit olyan programozási nyelvben kell megvalósítanunk, amit még nem ismerünk.
Integrált fejlesztőkörnyezetek:
A szoftverfejlesztési eszközök körül minden bizonnyal ezekkel már találkoztál, hiszen valahogy el kellett készítened az eddig megírt programjaidat, és szinte biztos, hogy ehhez valamilyen integrált fejlesztőkörnyezetet használtál.
Átnézzük, hogy mit tudnak általában az integrált fejlesztőkörnyezetek, és megnézzük a legfontosabbakat: Eclipse, IntelliJ IDEA, Visual Studio Code stb.
Verziókövetés:
Azzal, hogy többen dolgoznak egy szoftver fejlesztésén, szükség van a forráskódot egy mindenki számára elérhető helyen tárolni. Ebben a részben megnézzük, hogy mire jók a verziókövetők, és megismerkedünk többek között a Git-tel.
Build automatizáló eszközök:
Egy-egy program számos külső könyvtárat használhat. A forráskódból általában készül valamilyen végeredmény. Ezt valahol tárolni kell. Ebben a részben ezeket a területeket járjuk körbe.
Mivel ez alapvetően programozási nyelv függő, néhány elterjedtebb nyelv esetében konkrét eszközöket is bemutatunk.
Integrációs eszközök:
Az előző lépést jó lenne valahogyan automatizálni, és a fejlesztő környezetétől függetleníteni. Erre vannak szabványos, elterjedt eszközök. Ebben a részben ezt a területet fogjuk körbe járni. Megismerkedünk a Jenkins-szel.
Feladatkezelés:
A szoftverfejlesztési projektek komplexitásából az is következik, hogy képtelenség észben tartani azt a rengeteg részfeladatot, amit meg kell oldani. Ebben a részben azt járjuk körbe, hogy hogyan szokás kezelni a feladatokat. Megismerkedünk a JIRA feladatkezelővel.
Fejlesztési módszertanok:
A feladatkezelés önmagában csak egy eszköz, amit sokféleképpen lehet használni. Szükséges, de nem elégséges része a szoftverfejlesztésnek, szükség van még olyan módszertanra, amit a fejlesztő csapat követ.
A fejlesztési módszertanok a szoftverfejlesztés hatékony és strukturált folyamatának irányításához és szervezéséhez szükségesek. A különböző fejlesztési módszertanokat járjuk körbe, fókuszba helyezve a Scrum-ot.
Időbecslés:
Függetlenül attól, hogy milyen módszertan szerint fejlesztünk (vagy használunk-e egyáltalán tudatosan konkrét módszertant), egy biztos: a megbízó tudni szeretné azt, hogy a feladat elvégzése mennyi ideig tart.
Az időbecslés nehéz feladat, mert a szoftverfejlesztésben kétszer ugyanazt sohasem fejlesztjük le, minden projekt (definíció szerint) egyedi. Ebben a részben körbejárjuk ezt a témát és megismerkedünk egy olyan módszerrel, ami komfortos lehet a fejlesztőnek és a megbízónak egyaránt.
Dokumentumkezelés:
A fejlesztés során felgyülemlett tudást is valahogy tárolni érdemes, de számos más dokumentáció is keletkezik, pl. rendszerterv, felhasználói kézikönyv stb.
Ebben a részben körbejárjuk egyrészt a tipikus dokumentum fajtákat, másrészt a technikai lehetőségeket és megismerkedünk többek között a Confluence rendszerrel.
Kódminőség:
Ugyanazt a feladatot sokféleképpen is elkészíthetjük. Nincs egyértelműen legjobb vagy legrosszabb, viszont vannak megoldások, amelyek határozottan szebbek, jobbak, tetszetősebbek mint más megoldások.
Ebben a részben azokat a szempontokat vesszük szemügyre, amelyek betartása jól karbantartható kódot eredményez és itt elsősorban a Clean Code című könyvre alapozunk.
Ha ebben a témában mélyebben is elmerülnél, akkor ajánljuk figyelmedbe Clean Code elvek és Unit Testing a gyakorlatban képzésünket.
Kódellenőrzés: (Code review)
Ahhoz, hogy valamilyen szinten garantálni tudjuk a kódminőséget, meg kell akadályozni azt, hogy bárki ellenőrizetlenül írjon a kódhoz. Minden változtatásnak ellenőrzésen keresztül kell átesnie, így ebben a részben erről a lépésről lesz szó.
Nem funkcionális tulajdonságok:
Amikor egy tetszőleges rendszerre gondolunk, akkor elsősorban annak funkcionális tulajdonságai jutnak eszünkbe, például egy vonat elvisz minket A-ból B-be.
Viszont a rendszereknek számos nem funkcionális követelménynek is meg kell felelnie, pl. hogy kényelmesen utazzunk vagy biztonsággal odaérjünk. A szoftverfejlesztésben is vannak nem funkcionális tulajdonságok. Ebben a részben ezeket járjuk körbe, ahol konkrétan az ISO 25010-es szabványát vesszük alapul.
Szoftvertervezés:
Mint minden más rendszerben, a szoftveriparban is a rendszert először meg kell tervezni. Ebben a részben átnézzük a különböző szoftvertervezési módszereket, pl. megismerkedünk az UML-lel. Néhány konkrét tervezőeszközt is bemutatunk. Az üzleti elemző az, aki a tervezés során főszerepet játszik, így ezt a területet is bemutatjuk.
Tervezési minták:
Szoftverfejlesztésben a problémák ismétlődnek, és az évtizedek során számos programtervezési minta gyűlt össze. A legtöbb esetben nem nekünk kell feltalálnunk a langyos vizet, hanem jó, ha ismerjük és szükség esetén alkalmazzuk ezeket a mintákat.
Ebben a részben megismerkedünk a legfontosabb mintákkal, ugyanakkor érintjük a legfontosabb szoftverfejlesztési elveket és a leggyakoribb antimintákat is.
Tesztelés és hibakeresés:
Ha kész a program, még nem dőlhetünk hátra, számos lépés áll még előttünk. Az egyik ilyen a tesztelés. Ez már valójában a fejlesztéssel párhuzamosan (sőt, akár már azt megelőzően) elkezdődik.
Ebben a részben megismerkedünk a tesztelés fajtáival:
A tesztelés és hibakezelés kéz a kézben jár. Megismerkedünk bizonyos hibakezelési technikákkal, amelyek segítséget nyújthatnak akkor, ha konkrét hibával szembesülünk.
Vannak eszközök, amelyek a tesztelésnél és a hibakezelésnél is használhatóak: pl. adatbázis kezelők vagy webalkalmazás tesztelők; néhány ilyennel is megismerkedünk.
Szoftverkiadás:
Mivel a fejlesztés során számos verzió készül, ráadásul számos verzió ág is lehetséges, ezt valahogy kezelni kell. Ebben a részben azt nézzük meg, hogy melyek a leggyakoribb verziózási módszerek.
Linux:
Egy fejlesztőnek szüksége van arra, hogy legalább alapszinten elboldoguljon a Linux-szal, mivel az üzemeltetés nagy része ezen az operációs rendszeren történik, és szinte elkerülhetetlen, hogy találkozzon vele. A rész elsődleges célja az, hogy bevezetést adjon a Linux-ba.
Üzemeltetés:
Ha kész a szoftver, a tesztelés során talált hibákat is kijavítottuk, akkor elkezdődik a szoftver életciklusának valójában leghosszabb időszaka: az üzemeltetés.
Ebben a részben ezt a témát járjuk körbe, külön érintve a monitorozás, a virtualizáció és a felhő témakörét, olyan eszközökkel is megismerkedve mint pl. a Docker.
Személyiség:
A szoftverfejlesztő is ember. Ki kell mondanunk, hogy nem mindenki alkalmas szoftverfejlesztőnek, ahogy nem mindenki alkalmas szociális munkásnak, orvosnak, asztalosnak, énekesnek vagy focistának sem.
Ebben a részben azt járjuk körbe, hogy egy ideális szoftverfejlesztő milyen tulajdonságokkal rendelkezik. Mivel a szoftveriparban az angol nyelv ismerete elkerülhetetlen, ezt a témát is érinteni fogjuk.
Informatika:
Ez a terület a bevezetőben említett jolly-joker. Az informatika egy olyan általános terület, mint mondjuk az, hogy egészségügy. Az informatikának egy része a szoftverfejlesztés.
Egy szoftverfejlesztőnek jobban kell ismernie az informatika különböző területeit, mint egy nem informatikusnak (ahogy egy orvostól is elvárható, hogy jobban ismerje a gyógyszereket mint egy nem egészségügyben dolgozó), így az informatika területeit fogjuk ebben a részben nagy vonalakban érinteni.
Záróprojekt
// ELISMERT TANÚSÍTVÁNY
Minőségbiztosított képzések
Képzéseink szakmai minőségbiztosítását és tanúsítványaink érvényesítését az iparági vezető technológiai vállalatok és a közép-kelet-európai régió egyik legjobb műszaki egyeteme, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem végzi, amely több mint 70 éve foglalkozik villamosmérnöki és informatikai oktatással.
Tanfolyamaink sikeres záróvizsgáját követően tanúsítványt kapsz, amelyet önéletrajzodhoz és Linkedin profilodhoz csatolhatsz.
Ez a tanúsítvány nemcsak azt bizonyítja, hogy elsajátítottad az adott ismereteket, hanem a szakmai előmeneteledet is segíti, hiszen már maga a tény, hogy teszel fejlődésedért, azt mutatja, hogy valóban sikeres akarsz lenni.
A több mint 4000 tagot számláló hallgatói közösségünket főként olyan, az iparágban vezető IT-cégek és szoftverfejlesztő cégek munkatársai alkotják, akik folyamatosan fejleszteni szeretnék meglévő készségeiket.
Légy Te is tagja közösségünknek!
Kezdés időpontok
// Pénzügyi támogatás
Az OTP Simple Pay az egyik legelterjedtebb online fizetési megoldás manapság, gyors és biztonságos fizetési folyamatáról ismert.
Nem szeretnénk, ha a fizetési nehézségek akadályoznák a szakmai fejlődésedet, ezért a részvételi díjat több részletben, teljesen kamatmentesen is kifizetheted.
Ha online kártyás fizetés helyett banki átutalással szeretnél fizetni, az sem probléma, írj nekünk, és ebben is segítünk.
Biztosak vagyunk a képzés tartalmában és minőségében, ezért a képzés kezdetétől számított 8 napig 100%-os pénzvisszafizetési garanciát vállalunk.
Online fizetés esetén automatikusan küldünk e-számlát, de ha egyedi számlát szeretnél kérni, vagy ha céged/munkáltatód finanszírozza a képzést, vedd fel velünk a kapcsolatot, és segítünk ennek megszervezésében.
Ha valaki a beiratkozás során ajánl téged, mindketten garantáltan 10% kedvezményt kaptok a képzési díjból.
// MUNKÁLTATÓK SZÁMÁRA
Vegye fel velünk a kapcsolatot, és mi segítünk kiválasztani a szükséges képzéseket a munkavállalói számára!
Ha ismersz olyanokat, akik szintén szeretnének részt venni a képzésen, együtt is jelentkezhettek, és a résztvevők számától függően akár 20%-os kedvezményt is tudunk biztosítani a képzés árából. Írj nekünk a info@cubixedu.com címre, és megbeszéljük a részleteket!
Kedvezményes csomagajánlatainkról pedigg itt találhatsz további információkat.
Annyira biztosak vagyunk a képzés tartalmában és minőségében, hogy a képzés kezdetétől 8 napig 100%-os pénzvisszafizetési garanciát vállalunk arra az esetre, ha bármilyen okból nem lennél elégedett a tananyaggal!
A képzés megkezdéséhez nincs szükség szoftverre, a tananyagot egy webböngészőből is elérheted. A Google Chrome-ot ajánljuk, amely az online tanulási platformunkhoz optimalizált. Ha ezen felül bármilyen szoftvert kell telepítenie, a tanfolyamon belül értesítjük, és a beállításokhoz szükséges útmutatókat is megkapja.
Nem, mert nem a részvételről van szó, hanem a valódi tudásról. Csak azoknak adunk bizonyítványt, akik sikeresen teljesítik a záróvizsgát. Nem olyan könnyű megszerezni a bizonyítványt, de ezért is van elismert értéke.
A vizsgafeladat kitöltésére és feltöltésére a képzés utolsó két hetében lesz lehetőséged. Ebben a két hétben azonban lehetőséged lesz arra is, hogy behozd a lemaradásodat, ha esetleg lemaradnál, ez idő alatt az oktató rendelkezésre áll.
A teljes képzést online, saját időbeosztásod szerint végezheted el, anélkül, hogy bárhová utazniod kellene. Még a valós idejű konzultációk is online zajlanak!
A Cubix tanfolyamainak hátterét a Webuni biztosítja, amely a közép-kelet-európai régió egyik legnagyobb online oktatási platformja, amelyet több mint 350 000 diák használ. Javasoljuk, hogy már most ismerkedj meg a felülettel és regisztrálj egy felhasználói fiókot ide kattintva, hogy az induláskor magabiztosan manőverezhess.
Ha kérdésed van a tananyaggal kapcsolatban, a képzési felületen a KÉRDÉSEK menüben, a lecke melletti KÉRDÉSEK fülön vagy a Discord szobában kommunikálhatsz az oktatóval. Kérdéseidet a LIVE foglalkozások során is felteheted.
Technikai kérdésekkel fordulj bátran az info@cubixedu.com címre.
https://cubixedu.com
Email: info@cubixedu.com
Add meg elérhetőségedet és hamarosan jelentkezünk további információkkal a képzéssel kapcsolatosan.
Fill out this form and we will get back to you and answer all your questions.
Fill out this form and we will get back to you and answer all your questions.
Fill out this form and we will get back to you and answer all your questions.